Barcelona’da Bir Bisiklet Hikayesi

Bisiklet demek, çocukluk sevinçleri demek. Şehri beraber arşınladığım bu masmavi Carraro’m da benim için öyle.

Barcelona fazlasıyla iyi planlanmış bir şehir. Ayağını basar basmaz sokaklar ve binaların nasıl biz nizam içinde olduğunu hemen anlıyor insan. Zaten internette bir dolu fotoğrafı var gökyüzünden çekilmiş. Kare kare konumlanmış evler ve çizgi halinde upuzun caddeler... İşte benim evim, bu düzenin biraz uzağında, Camp Nou’ya yaklaşık 10 dakikalık mesafede. Pencereden baksanız stadyumu görürsünüz yani.

 

 

 

Antrenmanlardan ve maç takviminden artakalan zamanlarda bisiklete binmek en sevdiğim hobilerimden biri. Hiçbir zaman da yalnız olmuyorum. Şehrin her yerinde bisiklet istasyonları var ve insanlar, özellikle de turistler gezerken bisiklet kiralamayı tercih ediyorlar. O kırmızı bisikletlerden biriyle karşılaşmadan turu bitirmek neredeyse imkansız.

 

 

Tabii şehrin tarihi binaları da gezmek için başka bir bahane... Vaktim kısıtlı olduğunda ise sabah yürüyüşüne alternatif olarak bisiklete biniyorum. Yollar sakinken sürmek en iyisi. Ayrıca kondisyonumu da artırıyor. Kim bilir, belki bu gidişle bir gün amatör yarışlara bile katılırım...

İLETİŞİM

Arda Turan ile ilgili iletişim ve proje çalışmaları için [email protected]

Design and Development by Hoops Digital